Ubezpieczenie na zdrowie

W naszym kraju obywatelom przysługuje możliwość korzystania z państwowej służby zdrowia, która jest darmowa. Nie wszyscy jednak posiadamy ubezpieczenie. W przypadku jego braku będziemy zmuszeni zapłacić za usługi gotówką. Jeśli nie mamy pieniędzy to potrzebny będzie nam kredyt. W przypadku usług leczenia szpitalnego, operacji, musimy liczyć się z wydatkami rzędu kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy. Są to więc naprawdę ogromne sumy.

Prywatne ubezpieczenie

Jeśli nie możemy uzyskać darmowego ubezpieczenia zdrowotnego, bądź wyjeżdżamy za granicę i chcemy zabezpieczyć się przed różnego rodzaju problemami ze zdrowiem, to powinniśmy zdecydować się na usługę jaką jest ubezpieczenie w prywatnej firmie. Mamy wtedy gwarancję tego, że leczenie i jego koszty zostaną pokryte przez firmę ubezpieczeniową, o ile oczywiście nasza polisa taką ewentualność obejmuje. Coraz więcej osób kupuje polisy na zdrowie szczególnie podczas dłuższych wyjazdów za granicę. Jest to bardzo ważne jeśli chorujemy na jakąś chorobę przewlekłą. Państwowe ubezpieczenie może nie pokryć naszego leczenia za granicą jeśli będzie związane z chorobą przewlekłą.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie?

Koszt ubezpieczenia zależy jest od jego wariantu. Jeśli będziemy chcieli ubezpieczyć się od większej ilości zdarzeń, tym będzie ono droższe. Wiele zależy także od wieku osoby ubezpieczonej i od tego, na jak długi okres czasu chcemy ubezpieczenie zawrzeć. Zazwyczaj taki podstawowy wariant na kilka dni wyjazdu za granicę to wydatek rzędu kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Takie podstawowe ubezpieczenia zdrowotne, które nie chronią nas przed zbyt wieloma zdarzeniami, chorobami, to wydatek kilkuset złotych miesięcznie. Wiele osób może sobie więc na taki koszt pozwolić. Znacznie lepiej jest jednak płacić ubezpieczenie zdrowotne prywatnie. Mowa oczywiście o ubezpieczeniu państwowym oferowanym przez Narodową Służbę Zdrowia.

Czy warto być ubezpieczonym?

Ubezpieczenie jest bardzo ważne. Nigdy tak naprawdę nie mamy pewności kiedy coś złego się nam przydarzy. W wielu państwach na całym świecie istnieją tylko i wyłącznie ubezpieczenia prywatne. Przykładem są na przykład Stany Zjednoczone. Tam ludzie boją się, że ich ubezpieczenie nie pokrywa kosztów niektórych zabiegów. My w Polsce mamy znacznie lepiej i korzystając z ubezpieczenia zdrowotnego państwowego możemy cieszyć się gwarancją bezpieczeństwa. Nie zaniedbujmy więc możliwości posiadania ubezpieczenia, dbajmy o to, aby nie zostało nam ono niepotrzebnie odebrane.

 

Możesz również polubić…