Kredyt konsolidacyjny

Szybkie tempo życia, nadmierna konsumpcja powoduje, że na kredyt żyje coraz większa grupa społeczeństwa. Bardzo łatwo jest wpaść w pętle zadłużenia a wyjście z niej bywa o wiele trudniejsze. Często płacimy wiele rat czasami pracując tylko na spłatę kredytu. Rozwiązaniem na to może okazać się konsolidacja kredytu. Wówczas do zapłaty będzie jedna rata, ale najważniejsza zaleta jest taka, że będzie to rata zdecydowanie niższa. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze jak i również będzie nam łatwiej zarządzać naszym biznesem. Jak widać, kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem bardzo dobrym, jednak nie każdy może z niego skorzystać.

Wcześniej wspomniana nadmierna konsumpcja i łatwość w otrzymywaniu kolejnych kredytów powoduje, że obecnie zadłużenie Polaków jest gigantyczne i rośnie każdego dnia. Wiele osób balansuje już na krawędzi wypłacalności ledwo wiążąc koniec z końcem. Dlatego tak ważne dla takich osób jest, aby zmniejszyć obciążenia finansowe a do tego najlepiej gdyby zwiększyć dochody.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Najprościej zdefiniować go jako jeden kredyt, dzięki któremu możemy spłacić wszystkie nasze zobowiązania. Oczywiście nie oznacza to automatycznie, że połączenie kredytów będzie zawsze opłacane. Musimy przeanalizować łączenie poszczególnych kredytów indywidualnie. Zwłaszcza, że często kredyty zaciągamy na promocyjnych warunkach. Jakie kredyty można łączyć? Praktycznie wszystkie m. in. kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, mieszkaniowe, a także debety w rachunkach i limity kart kredytowych.

Jak wygląda spłata?

Bank udzielający kredytu konsolidacyjnego spłaca za nas nasze zobowiązania w innych bankach i od dzisiaj jesteśmy dłużnikiem tego konkretnego banku. Nie ma możliwości abyśmy dostali gotówkę na spłatę naszych zobowiązań do ręki i uregulowali długi samodzielnie. Zazwyczaj okres kredytowania zostaje znacznie wydłużony dzięki temu rata jaką mamy do spłacenie znacząco obniżona a my możemy sobie odetchnąć.

Zdolność kredytowa

Oczywiście do udzielenie kredytu konsolidacyjnego jak i każdego innego niezbędna jest zdolność kredytowa. Każdy bank sprawdza zdolność kredytową samodzielnie i zapewne za każdym razem byliśmy sprawdzani. Jednak konsolidacja kredytów zazwyczaj jest związana z dokładniejszą weryfikacją naszej sytuacji finansowej. Może się również tak zdarzyć, że bank zażąda od nas dodatkowego zabezpieczenia w postaci na przykład wpisu hipoteki na naszą nieruchomość lub zażąda osobę, która będzie naszym żyrantem. W wielu wypadkach jednak warto się na to zdecydować i mieć spokojniejsze życie.

 

Możesz również polubić…