Pomoc w porównywaniu pożyczek

W obecnych czasach pożyczkę na niewielką kwot można otrzymać w bardzo szybki sposób, nie wychodząc z domu, mając do dyspozycji jedynie internet i telefon komórkowy. Można spotkać się z z coraz większą liczbą oferowanych pożyczek przez firmy pożyczkowe, działające jedynie w internecie. I to właśnie tam powinniśmy już od początku szukać interesujących nas pożyczek. Prawdą jest, iż w internecie można znaleźć o wiele więcej informacji niż na ulotkach, bądź też nawet rozmawiając z konsultantem, którego zadaniem jest aby przekonać nas do pożyczenia kwoty w firmie pożyczkowej którą właśnie on reprezentuje. Dlatego też na różnych stronach internetowych powstają zestawienia porównujące oferty od wielu firm pożyczkowych. jednak nie każda firma będzie chciała pożyczyć nam pieniądze z różnych przyczyn.

Kiedy mogę nie dostać kredytu?

Najczęstsza przyczyną jest nie spełnianie wszystkich wymogów formalnych jakie potrzebuje dana firma do udzielenia kredytu. Inna z przyczyn jest tez odrzucenie wniosku po sprawdzeniu osoby wnioskującej w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli posiadamy negatywną historię kredytową, lub zalegamy z jakimiś spłatami, na tej podstawie bank czy firma pożyczkowa może odrzucić nasz wniosek o pożyczkę.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Aby sprawdzić, jaką mamy zdolność kredytową i jak będzie wyglądała spłata naszego kredytu, możemy wybrać się do oddziału banku lub firmy pożyczkowej, ale także istnieje możliwość sprawdzenia tego przez internet, dzięki urządzeniu którym jest kalkulator kredytowy. Dzięki takiej opcji możemy dowiedzieć się nie tylko jaka jest nasza zdolność kredytowa, ale także jak dokładnie będzie wyglądała spłata naszego kredytu z uwzględnieniem wszelkich odsetek i opłat dla banku. Na tej podstawie możemy dokonać wyboru, gdzie chcemy zaciągnąć kredyt który bardziej nam się opłaca. Kalkulator kredytowy dokładnie pokaże nam, na podstawie danych do kredytu, czy decyzja jaką chcemy podjąć będzie opłacalna, nawet w perspektywie kilku lat lub w czasie całej spłaty kredytu nawet do kilkudziesięciu lat. Tego typu opcja pozwala na stworzenie harmonogramu spłat rat równych lub malejących, w zależności od formy jaka została wybrana przy zaciąganiu kredytu. Można dowiedzieć się dzięki niemu także, ile długu zostaje po każdej spłaconej racie. W ten sposób taki kalkulator oblicza za nas wszystkie należności i dzięki temu możemy pilnować spłat naszego kredytu, będąc cały czas poinformowanym o jego obecnym stanie.

 

Możesz również polubić…