Co warto dokupić do OC?

Coraz większa liczba Polaków posiada samochód. Własność taka wiąże się natomiast z pewnym stałymi zobowiązaniami, takimi jak regularne dokonywanie przeglądu oraz wykupowanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Dodatkową opcją, która jest warta swojej ceny, jest dokupienie usługi pomocy w przypadku awarii na drodze. O przydatności tej opcji przekonał się niejeden kierowca, którego pojazd doznał awarii na drodze. Często jest to wręcz jedyny ratunek.

Czym jest ta usługa?

Każdy, kto kupuje ubezpieczenie, ma przedstawione przez agenta ubezpieczeniowego różne warianty w różnych cenach. Przeważnie wybiera się najtańszą opcję, jednak nie zawsze jest to najrozsądniejsza decyzja. Assistance, bo o tej usłudze mowa, jest dobrowolnym ubezpieczeniem, zapewniającym różnorodne wsparcie w razie wypadku bądź awarii. Na tę usługę składa się pomoc informacyjna, ale także medyczna i serwisowa. Ten rodzaj ubezpieczenia nie musi być wyłącznie dodatkiem do polisy OC. Można je wykupić jako oddzielną polisę. Zakres obowiązywania ubezpieczenia assistance może być przeróżny, zależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dokładne warunki zawsze można dokładnie sprawdzić w otrzymanym dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Jednak zazwyczaj polisa taka może obejmować takie obszary życia jak podróże, dom, rodzina, zdrowie oraz transport samochodowy. Co istotne, skorzystanie z pomocy udzielonej na podstawie posiadania tej polisy nie wywiera negatywnego wpływu na posiadane zniżki na OC i AC za bezszkodową jazdę.

Czy z pomocy można skorzystać również za granicą?

Dużym zainteresowaniem cieszy się pytanie o to, czy ubezpieczenie assistance zadziała, gdy jesteśmy na wyjeździe zagranicznym. Większość tego typu polis nie jest skuteczna za granicami Polski. Jednak różne towarzystwa oferują również opcję międzynarodową, z której można skorzystać w przypadku częstego przemieszczania się między terenami różnych państw. Jeśli chodzi o jednorazową podróż, czy to służbową, czy prywatną, dobrym pomysłem jest przejrzenie ofert tego typu ubezpieczenia zawieranego na okres krótszy niż rok. Dostępne są polisy na przykład 30 lub 60-dniowe, co będzie idealnym rozwiązaniem na krótszy wyjazd, ze względu na bardziej przystępną cenę niż w przypadku polis międzynarodowych zawieranych na 12 miesięcy.

Dokupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej jest również dodatkowym kosztem, jednak w tym przypadku pieniądze są warte sprawy. Zapewnienie spokojnej głowy podczas każdej podróży, prywatnej, czy służbowej, to najlepsze, co można kupić.

 

Możesz również polubić…