Pożyczki pozabankowe- czy są legalne?

W obecnych czasach istnieje możliwość pożyczenia pieniędzy nie tylko w banku, ale także od prywatnych firm pozabankowych. Najwięcej tego typu firm można odnaleźć na stronach internetowych. Ogromny wybór pożyczek gwarantuje możliwość dostosowania kredytu do swoich potrzeb. Należy jednak pamiętać, iż przed wzięciem pożyczki w takiej firmie, szczególnie przez internet, należy dokładnie poznać firmę, którą jesteśmy zainteresowani, ze szczególnym zwróceniem uwagi na umowę, którą zawieramy podczas brania pożyczki. Firmy pożyczkowe przedstawiają różne oferty, które mogą być korzystne jedynie pod warunkiem, iż jesteśmy w stanie spłacić taką pożyczkę w wyznaczonym terminie. Duża ilość pożyczek pozabankowych najbardziej opłacalna jest w przypadku brania pierwszej pożyczki. W takim wypadku bardzo często pierwsza pożyczka jest darmowa i nie wymaga płacenia dużego procentu od zaciągniętej kwoty. Należy jednak pamiętać, iż taka pożyczka jest darmowa jedynie w przypadku, kiedy to spłacamy ją w terminie. Pożyczki pozabankowe często nazywane są mianem tak zwanych “chwilówek”.

 

Spowodowane jest to faktem, iż takie pożyczki udzielane są zazwyczaj na krótki okres spłaty, na przykład 30 dni. Aby dostać taką pożyczkę za pomocą internetu, musimy przygotować swój dowód osobisty i wszystkie dane osobowe. Przy wnioskowaniu o wysokie kwoty, w przypadku niektórych firm, wymagane jest także zaświadczenie o zarobkach. Firmy pożyczkowe wymagają tego typu dokument, aby mieć pewność, że odzyskają pożyczaną kwotę w wyznaczonym terminie. Niektóre firmy wymagają także, aby kandydat do otrzymania pożyczki przedstawił wysokość wszystkich zobowiązań lub obciążeń na swoim koncie. Na tej podstawie firma pożyczkowa oblicza zdolność kredytową i podejmuje decyzję, czy udzieli pożyczki na wnioskowaną kwotę.

 

Może także dojść do sytuacji, kiedy to firma odrzuci wniosek ze względu na za wysoką kwotę wnioskowanej pożyczki. W takim przypadku odrzucają wniosek lub proponują odpowiednią kwotę, na którą może sobie pozwolić osoba wnioskująca o pożyczkę. Należy pamiętać, iż w przypadku firm oferujących pożyczki pozabankowe, w przypadku nie dokonania wpłaty w danym terminie, pożyczkobiorca musi liczyć się z doliczeniem wysokich odsetek do zalegającej kwoty. Od pewnego czasu takie pożyczki zyskały na popularności, ponieważ powstało wiele regulacji prawnych, dzięki którym są one bezpieczniejsze i całkowicie legalne. Mimo wszystko trzeba zwracać uwagę na zawierane umowy i dopiski znajdujące się w nich.

 

Możesz również polubić…