Korzystanie z usług notariusza

Większość z nas choć raz w swoim życiu korzystało, bądź będzie korzystać z usług notariusza. Gdzie jednak szukać takiego, który przeprowadzi nas przez daną sytuację bez większych trudności? Notariuszy jest przecież bardzo wielu. Czy wszyscy są godni zaufania? Czy cena za usługę wszędzie jest taka sama?

Jak znaleźć notariusza?

Zazwyczaj widzimy szyld i wchodzimy do środka. Warto jednak poszukać specjalisty w Internecie. Polecany w sieci notariusz da nam poczucie tego, że zajmie się naszą sprawą spadkową, bądź inną, do przeprowadzenia której jego pomoc jest niezbędna. Wpisując odpowiednią frazę do wyszukiwarki wyświetli się nam masa stron zapraszających do konkretnej kancelarii. Warto jednak poczytać internetowe fora, gdzie ludzie dyskutują na przeróżne tematy. Również temat notariuszy na pewno będzie na niektórych forach poruszany. Czytając opinie innych będziemy mieli pogląd na całą sytuacje i dokonanie wyboru będzie dla nas znacznie łatwiejsze.

Jak wygląda sprawa z ceną usługi?

Bardzo dużo zależy od tego w jakim mieście szukamy notariusza. Nie wszędzie ceny będą kształtowały się na takim samym poziomie. Na pewno Warszawa będzie znacznie droższa od innych, mniejszych miast i miejscowości naszego kraju. Trzeba też zwrócić uwagę na konkurencję na rynku notariuszy. Jeśli w mieście jest jeden notariusz to istnieje spora szansa na to, że będzie on drogi. W sieci możemy jednak poznać ceny usług notariuszy. Zazwyczaj koszt przepisania mieszkania to wydatek około 2000-5000 złotych. Nie są to małe kwoty dlatego należy wziąć to pod uwagę decydując się na skorzystanie z usług notariusza. Pamiętajmy, że pieniądze musimy wpłacić na miejscu, po wykonaniu usługi.

Czy mogę zostać oszukany?

Czy notariusz może nas oszukać? Takie przypadki się praktycznie nie zdarzają więc nie powinniśmy się tego obawiać, choć w sieci możemy spotkać się z wieloma tego typu informacjami, opiniami. Gorzej jeśli trafimy na prawdziwego oszusta, a takich przecież nie brakuje. Jest to jednak mało prawdopodobne, ponieważ każdy notariusz posiada swoje biuro, swój gabinet. Żaden oszust raczej nie będzie prowadzić biura skoro chce oszukiwać i okradać ludzi. Jest to za duże ryzyko ewentualnej wpadki.
Podsumowując, tak czy inaczej korzystając z usług notariusza warto stawiać na ostrożność. Szukając opinii w sieci możemy znaleźć naprawdę godnego polecenia notariusza, który przeprowadzi nas przez sprawy spadkowe jak i wszelkie inne jeśli tylko będzie taka potrzeba.

 

Możesz również polubić…