Gdzie kupić samochód?

Zakup samochodu osobowego nie jest prostą czynnością. Tym trudniej jest jeśli szukamy auta używanego. Ofert sprzedaży jest naprawdę bardzo wiele, ciężko jest jednak wybrać ten jeden, najlepszy dla nas egzemplarz. Gdzie należy szukać samochodu? Czym są komisy samochodowe? Jeśli szukasz informacji na ten temat, to czytaj dalej.

Sprzedawca prywatny czy autokomis?

Samochodu możemy szukać pośród ogłoszeń od osób prywatnych jak i tych oferowanych przez autokomisy, czy skup samochodów. W naszym kraju samochody od osób prywatnych, szczególnie od pierwszych właścicieli uznawane są za najpewniejsze i są najchętniej kupowane. Nie oznacza to jednak tego, że powinniśmy rezygnować z zakupu auta w komisie. Handlarze prowadzący komisy posiadają również skupy samochodowe. Kupują auta taniej i sprzedają dalej z odpowiednim zyskiem.
Zdarza się, że możemy spotkać się z opinią mówiącą o tym, że handlarze kupują zniszczone, uszkodzone i awaryjne auta i potem picują je do sprzedaży jak najtańszym kosztem. Oczywiście, nie możemy takiej możliwości wykluczać ale nie wszyscy sprzedający muszą tacy być. Dziś świadomość kupujących samochody używane jest coraz większa. Z tego też powodu jakość oferowanych samochodów w komisach jest coraz lepsza.

Kupno auta przy salonie producenta

Jeśli nie ufamy komisom, a wymarzony przez nas pojazd nie jest sprzedawany przez osobę prywatną, to można poszukać auta w jakimś salonie samochodowym, który trudni się sprzedażą aut nowych. W takich miejscach również znajdują się auta używane, które są w świetnym stanie. Skąd takie salony posiadają auta używane? Otóż osoba kupująca nowy samochód w salonie może swój stary pojazd zostawić w rozliczeniu i dopłacić różnicę do nowego pojazdu. Taki używany samochód jest potem odsprzedawany. To własnie my możemy go kupić i liczyć na to, że będzie dokładnie sprawdzony pod każdym kątem. Auta sprzedawane przez salony mają pewny przebieg, a także są serwisowane tyko i wyłącznie na najwyższej jakości częściach. Jaki jest więc haczyk?
Otóż auta używane sprzedawane przez salony są zazwyczaj znacznie droższe od tych, które możemy znaleźć w komisach bądź w ogłoszeniach od sprzedawców prywatnych. Zazwyczaj cena jest o około 30% wyższa. Warto jednak zakup auta w takim miejscu jak najbardziej rozważyć. Nie każdy może sobie na to pozwolić, ale od czego są kredyty samochodowe? W salonie samochodowym możemy liczyć na ciekawą ofertę kredytową, więc jest to na pewno jakieś rozwiązanie, jeśli brakuje nam pieniędzy na zakup wymarzonych czterech kółek.

 

Możesz również polubić…