Zadaj szyku w obcym języku

Korzyści płynących ze znajomości co najmniej jednego języka obcego jest mnóstwo. Zwykle naukę zaczynamy w szkole, a umiejętności posługiwania się językiem obcym szlifujemy w szkole językowej. Nauka jest dziś łatwiejsza i przyjemniejsza niż kiedykolwiek. Oprócz nauczycieli i lektorów w nauce wspomagają nas aplikacje, programy komputerowe, komunikatory internetowe. Na popularności zyskały zupełnie nowe metody nauczania.

 

W przypadku języka angielskiego możemy do nich zaliczyć metodę Callana lub Avalon Direct English. Porozumiewanie się językiem obcym otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Znając dobrze angielski możemy swobodnie podróżować, poznawać nowych ludzi, nawiązywać nowe kontakty biznesowe i poznawać kulturę innych narodowości. Znajomość języka potwierdzona dodatkowo certyfikatem ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju naszej kariery zawodowej. Ogłoszenia o pracę bardzo często zawierają wymóg znajomości języka obcego (najczęściej angielskiego) na poziomie co najmniej B1. Na rynku edukacyjnym nie brakuje kursów sprofilowanych pod konkretne branże lub zawody. Agencje pracy rekrutujące opiekunów do osób starszych w Niemczech oprócz pracy oferują intensywny kurs języka niemieckiego. Są też specjalnie dedykowane kursy dla gastronomów, kelnerów, sekretarek, pielęgniarek. Jeśli nauczymy się swobodnie porozumiewać w języku obcym, wkraczamy do swoistej elity.

 

Dziś jest to naprawdę o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Kiedyś za podstawę nauczania służył podręcznik, wałkowano gramatykę, a kasety magnetofonowe z nagranymi rozmówkami to był wręcz luksus. Dziś wiele metod kładzie nacisk na konwersację lub branżowe słownictwo. Angielskiego, hiszpańskiego, czy niemieckiego można uczyć się w drodze do szkoły, pracy, biegając lub ćwicząc na siłowni. Do naszej dyspozycji są coraz dokładniejsze tłumacze internetowe, słowniki, aplikacje na smartfony motywujące do nauki. Popularne stały się też konwersacje na żywo np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Nauka języka obcego to inwestycja, która na pewno nam się opłaci. Warto zatem skorzystać z dostępnych możliwości i przypomnieć sobie trochę przydatnych w życiu codziennym słówek i zwrotów. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy ich potrzebować.

Możesz również polubić…