Kredyt gotówkowy?

Jeżeli wpadamy w jakieś problemy finansowe lub mamy sobie ochotę kupić coś na co akurat nie mam pieniędzy to często sięgamy po kredyt gotówkowy. Jest to dobre rozwiązanie, jednak powinniśmy się zastanowić, ponieważ kredyt gotówkowy może być w zależności od banku dość tani lub bardzo drogi. Nikt nie lubi tracić pieniędzy bez sensu dlatego powinniśmy wybrać kredyt gotówkowy jak najlepszy. Postaram się odpowiedzieć na co zwracać uwagę podczas wyboru kredyt, jakie informacje są ważna a co jest bez większego znaczenia. Postaram się odpowiedzieć jak najlepiej porównywać kredyty i jak maksymalnie ograniczyć jego koszty.

Oprocentowanie i RRSO

Wiele osób patrzy na oprocentowanie kredytu i widząc, że bank A oferuje 5% a bank B 6. 5% bez zastanowienia wybiera ten pierwszy. Tyle, że może okazać się to pułapką. Ponieważ koniecznie musicie wiedzieć, że oprocentowanie jest tylko jedną ze składowych kredyt, która wpływa na całkowity koszt pożyczonych pieniędzy. Wobec tego jak sprawdzić który kredyt jest najtańszy? Stworzono do tego narzędzie, które nazywa się RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania i ono pokazuje ile kosztuje konkretny kredyt gotówkowy. Obowiązkiem każdej instytucji jest podawanie wysokości RRSO, możemy również za pomocą specjalnych kalkulatorów w internecie wyliczyć jaki jest całkowity koszt kredytu. To kluczowa wiedza jeżeli chodzi o porównywanie ofert kredytów bankowych.

Ubezpieczenie kredytu

Zaciągając zobowiązanie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że będziemy musieli je spłacić. Warto jednak przemyśleć sytuację, gdybyśmy nie mogli jednak spłacić zobowiązania z przyczyn od nas niezależnych jak ciężka choroba czy też utrata pracy. W takiej sytuacji bardzo pomocne może okazać się dla nas ubezpieczenie. Ne twierdzę, że zawsze ale w wielu wypadkach zdecydowanie warto jest przemyśleć sprawę ewentualnego ubezpieczenia.

Inne koszty kredytu

Wiele osób myśli, że to oprocentowanie stanowi najważniejszy wskaźnik kosztów kredytu i ocenę atrakcyjności danego produktu ocenia tylko w ten sposób. No, ale tak nie jest. Oprócz oprocentowania wpływ ma wspomniane wcześniej ubezpieczenie czy prowizja. Może się jednak tak zdarzyć, że bank udzielając nam kredytu jako warunek postawi założenie rachunku, który kosztuje 5 zł miesięcznie. To też jest dodatkowy koszt tego zaciąganego kredytu, tylko zapakowany w trochę inne opakowanie. Warto o takich sprawach pamiętać i zwracać na nie uwagę podczas wybieranie konkretnego produktu w banku.

 

Możesz również polubić…