Sposób na szybką pożyczkę gotówkową

Gdy zaczyna brakować pieniędzy w domowym budżecie wiele osób wpada w panikę. Co bowiem zrobić gdy rachunki narastają a nie ma ich z czego zapłacić? Jedynym wyjściem w takiej skomplikowanej sytuacji może okazać się pożyczka. Banki jednak bardzo dokładnie sprawdzają jak kształtują się sytuacja finansowa osób składających wnioski kredytowe. Weryfikacja zdolności kredytowej trwa nieraz kilka tygodni. Jest to bardzo długi okres czasu, zwłaszcza jeżeli gotówka potrzebna jest na już. Niektóre instytucje udzielają pożyczek przez internet. Dodatkowe pieniądze na własnym koncie można mieć nawet tego samego dnia. Taki nagły zastrzyk finansowy może okazać się niezwykle istotny w wielu sytuacjach. Jak można otrzymać szybki kredyt?

Szybki kredyt na każdy cel

Przewaga szybkich pożyczek nad kredytami bankowymi jest chociażby taka, że nie trzeba się szczegółowo tłumaczyć z tego na co zostaną wydane pożyczone pieniądze. Można je przeznaczyć zarówno na zakup zagranicznej wycieczki jak i na spłatę wcześniejszego zadłużenia. Jako kolejny plus warto wskazać krótki czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu pożyczki, a także to że formalności związane z takim kredytem są ograniczone do minimum i często nie trzeba w ogóle wychodzić z domowego zacisza by złożyć wniosek kredytowy.

Jak odbywa się weryfikacja potencjalnego klienta?

To, że otrzymać szybką pożyczkę jest o wiele łatwiej niż kredyt konsumenci, to wcale nie oznacza, że każdy takie wsparcie finansowe dostanie. Podstawą weryfikacji klientów w tym przypadku jest Biuro Informacji Kredytowej. To właśnie w tym miejscu banki oraz inne firmy z sektora finansowego sprawdzają wiarygodność finansową swoich klientów. W przypadku szybkich kredytów udzielanych przez internet liczy się przede wszystkim to, czy na osobie, która stara się o udzielenie takiej pożyczki nie ciąży już nazbyt dużo zobowiązań finansowych, z których nie jest się ona w stanie wywiązać. Jeżeli historia kredytowa kształtuje się pozytywnie, to nie ma przeszkód aby otrzymać szybki kredyt.

Na co trzeba uważać?

Kwoty udzielanych pożyczek w ten sposób są przeważnie niezbyt wysokie. Podobnie z oprocentowaniem – często, zwłaszcza dla zupełnie nowych klientów pojawia się oferta promocyjna w postaci darmowej pożyczki. Chodzi o to, że konsument spłaca dokładnie tyle ile pożyczył. Taka sytuacja będzie jednak miała miejsce w przypadku, gdy spłata zadłużenia zostanie dokonana dokładnie w ustalonym wcześniej dniu. Każdy dzień zwłoki to odsetki opiewające nawet na kilkanaście procent.

 

Możesz również polubić…