Pożyczka finansowa bez wychodzenia z domu

Skąd wziąć dodatkowe pieniądze, gdy na koncie pojawia się okrągłe zero, a w skrzynce odbiorczej zaczynają się piętrzyć faktury do zapłaty? Bardziej zapobiegliwe osoby mogą sięgnąć po środki finansowe zgromadzone na koncie oszczędnościowym. Niestety, jak wynika z przeprowadzonych w ostatnim czasie badań, przerażająca liczba Polaków nie ma praktycznie żadnych oszczędności. Żyją oni z miesiąca na miesiąc, a ewentualne braki w płynności finansowej pokrywane są z kredytów konsumenckich.

Kredyt w banku – dużo formalności

Nie ma co ukrywać, że proces wnioskowania o kredyt w banku to całkiem dużo formalności. Należy się uzbroić w cierpliwość, bo czekać na zgodę o kredyt można nawet przez kilka tygodni, zwłaszcza gdy chodzi o kredyt na mieszanie. Przy mniejszych pożyczkach jest nieco łatwiej, jednak swoje też trzeba odczekać, bo banki dokładnie sprawdzają kontrahentów. Nie ma co im się dziwić, chcą przecież zarabiać na udzielanych kredytach, a zarabiać mogą tylko wówczas, jeżeli pożyczki są regularnie spłacane. Banki analizując zdolność kredytową sprawdzają między innymi to jak wygląda wysokość zarobków czy też to jak wygląda spłata wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów. Jeżeli wszystko jest w porządku, to dopiero wówczas może zostać podjęta ostateczna decyzja o kredycie

Pożyczka w instytucji finansowej

W przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe ograniczają formalności przy pożyczkach do niezbędnego minimum. Kredyt przez internet może otrzymać każda osoba, która ukończyła osiemnaście lat i pozytywnie przejdzie weryfikację. Najczęściej taka weryfikacja oznacza tylko tyle, czy osoba starająca się o pożyczkę gotówkową nie zalega ze spłatą rat na rzecz innego wierzyciela. Taka informacja jest do sprawdzenia w BIK-u. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to można liczyć, że w przeciągu kilku lub kilkunastu godzin pieniądze pojawią się na koncie osobistym.

Spłata w wyznaczonym terminie

Pieniądze można otrzymać po podpisaniu umowy. W takiej umowie musi być uwzględnione między innymi to na jaką wysokość opiewa pożyczka oraz jaki jest termin spłaty. Kredyt przez internet zaciągany jest przeważnie na krótki jest – zazwyczaj jest to od miesiąca do kilku miesięcy na spłatę całego zadłużenia. Niezmiernie istotne jest to, aby dokładnie pilnować terminów, które zostały wyznaczone w umowie. Jeżeli nie zostaną one dochowane, to wówczas naliczane będą odsetki karne, a wówczas ostateczna kwota do zapłaty może znacznie wzrosnąć – w ciągu kilku dni może to być nawet kilkadziesiąt procent.

 

Możesz również polubić…