Tania pożyczka w sam raz na przetrwanie

Brak gotówki w portfelu to za każdym razem dość kłopotliwa sprawa. Na stole leży stos rachunków do zapłacenia, trzeba kupić bilet miesięczny, benzynę, żywność, napoje, chemię gospodarczą. Bywają w życiu takie sytuacje, które nadwyrężają domowy budżet do granic możliwości, a niekiedy zupełnie go wyczerpują. Co zrobić, gdy pensja wejdzie na konto dopiero za miesiąc, a my mamy pilne zobowiązania finansowe?

Kredyty i finansowanie

Rozwiązaniem może być mała pożyczka. Na rynku wybór pożyczek jest naprawdę duży. Do sprawy trzeba jednak podejść rozsądnie i nie pożyczać przysłowiowego kota w worku. Wypada porównać ofertę kilku wiodących firm pożyczkowych i wybrać najtańszą opcję. Niektóre firmy oferują pierwszą pożyczkę bez dodatkowych prowizji i oprocentowania. Tyle, ile pożyczasz, tyle po określonym czasie oddajesz. Ma to sens, ale pamiętajmy, że oferta dotyczy zazwyczaj pierwszej pożyczki. Decyzja o wyborze pożyczkodawcy powinna być zatem świadoma, przemyślana i rozsądna. Każdorazowo trzeba wszystko dobrze policzyć, nie brać zbyt wiele pieniędzy, a jeśli już pożyczymy, cały czas mieć z tyłu głowy, że będziemy musieli oddać. Pożyczając jakiekolwiek pieniądze budujemy własną wiarygodność kredytową. Nasze zobowiązania powinniśmy spłacać terminowo, a jeśli z jakiegoś powodu nie możemy tego zrobić, spróbujmy przesunąć termin spłaty. Wiele firm działających na polskim rynku oferuje taką możliwość.

 

Unikniemy niepotrzebnych nerwów i zachowamy wiarygodność w oczach instytucji finansowych. Zanim złożymy wniosek o przyznanie pożyczki, przeprowadźmy mały research w internecie, poczytajmy opinie innych pożyczkobiorców, skorzystajmy z porównywarek. Nie będzie to wymagało od nas poświęcenia dużej ilości czasu, a zaprocentuje dokonaniem właściwego wyboru. Po pozytywnym zweryfikowaniu wniosku, gotówka trafia na nasze konto zazwyczaj w ciągu kilkunastu minut. Wykorzystajmy ją optymalnie i starajmy się maksymalizować oszczędności. Ułatwi to nam późniejszą spłatę pożyczki. Mając uregulowane wszystkie zobowiązania, ze spokojną głową możemy pomyśleć o budowaniu poduszki finansowej na przyszłość.

Możesz również polubić…