Jak obliczyć swoją zdolność kredytową

Aby dowiedzieć się o posiadanej zdolności kredytowej, można skorzystać z kilku sposobów. Najprostszym z nich i najbardziej wiarygodnym jest wybranie się do oddziału banku, u których jesteśmy zainteresowani kredytem, oraz poproszenie pracownika tegoż banku o obliczenie naszej zdolności na podstawie przedstawionych danych. Potrzebne jest do tego szczególnie posiadanie dowodu osobistego oraz zaświadczenia o formie zatrudnienia i comiesięcznym wynagrodzeniu za pracę. Na podstawie tych danych, pracownik dobiera kredyt oraz oblicza, jaka najwyższa kwota może być wnioskowana w przypadku tej osoby. Jeżeli jednak nie chcemy bądź nie mamy czasu aby wybrać się do oddziału banku, a bardzo chcemy szybko sprawdzić naszą zdolność kredytową, warto w prosty sposób skorzystać z metody internetowej, jaką jest kalkulator zdolności kredytowej.

Jak przez internet sprawdzić zdolność kredytową?

Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czy bank udzieli nam pożyczki, przed wypełnieniem wniosku kredytowego warto sprawdzić swoją zdolność kredytową. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób, wchodząc na stronę internetową danego banku i korzystając z opcji jaką jest kalkulator zdolności kredytowej. Wypełniając wszystkie wymagane pola, musimy przygotować podstawowe dane na temat wnioskodawcy oraz dane o kosztach jakie ponosimy co miesiąc na rzecz całego naszego funkcjonowania. Oczywiście niezbędnym elementem jest także wypełnienie pola dotyczącego zarobków oraz formy umowy. Należy wszystkie dane wpisywać zgodnie z prawdą, ponieważ składając wniosek kredytowy musimy być przygotowani na weryfikację wszystkich podawanych danych.

Czy każdy kalkulator jest taki sam?

Wypełnianie tego typu wniosków jest zazwyczaj bardzo podobne i działa na takich samych zasadach. Warto jednak pamiętać, iż każdy bank może posiadać inne kryteria oceny zdolności kredytowej, dlatego też w zależności od banku może ona być niższa lub wyższa. Ostateczna decyzja co do naszej zdolności kredytowej jest przedstawiana zazwyczaj w oddziale banku wraz z wszystkimi obowiązkowymi formalnościami, które należy spełnić aby otrzymać kredyt na wnioskowaną kwotę. Jednak kalkulator zdolności kredytowej podaje zazwyczaj najbardziej przybliżona kwotę do tej, która zostanie nam zaproponowana w oddziale banku. Jest także dobrym sposobem aby wybrać odpowiedni bank w którym chcemy zaciągnąć pożyczkę, ponieważ dodatkowo dowiemy się o wszystkich oprocentowaniach i kosztach, jakie będziemy musieli ponieść decydując się na pożyczkę w tym banku.

 

Możesz również polubić…