Pożyczka ze złą historią kredytową

Dla osób, którym zdarzyło się mieć pewne opóźnienie w spłacie kredytu lub pożyczki, idealnym rozwiązaniem jest wybór pożyczki, przy których firmy nie sprawdzają informacji w Biurze Informacji Kredytowej. Są to firmy pozabankowe, które akceptują wnioski klientów, którzy mają złą historię kredytową. Istnieje szeroki wybór takich pożyczek, a ich dokładne oferty można poznać na stronach internetowych. Duża część takich firm ma atrakcyjne warunki takich pożyczek, na przykład wiele z nich oferuje pierwszą pożyczkę za darmo, co oznacza, że oddajemy firmie pożyczkowej taką samą kwotę, jaką zaciągnęliśmy. Warto nie zwlekać ze spłatą takiej pożyczki, aby w przyszłości chcąc znów pożyczyć pieniądze, móc skorzystać z atrakcyjnej oferty. Firmy tego typu mają o wiele mniejsze wymagania dotyczące zdolności swoich klientów. Pożyczka bez bik może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które chwilowo potrzebują dodatkowej gotówki, ale jednocześnie mają pewność, że będą w stanie taką pożyczkę spłacić w terminie. Nie przestrzeganie terminów spłaty, tak samo jak w przypadku pożyczek zaciąganych w bankach, może wiązać się z dodatkowymi kosztami w formie odsetek na każdy dzień spóźnienia w spłacie.

Aby pożyczka bez bik mogła zostać nam przyznana, często potrzebny jest tylko dostęp do internetu, numer PESEL, a także numer dowodu osobistego oraz pozostałe podstawowe dane osobowe. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają potwierdzenia zarobków klienta, w celu pewności, iż taka osoba będzie w stanie pożyczkę spłacić w całości w terminie. Tego typu pożyczki często nazywa są chwilówkami, ze względu na to, iż zaciągane są na krótki czas, często do jednego miesiąca.

Biuro Informacji Kredytowej jest to instytucja zajmująca się gromadzeniem w swojej bazie, informacji na temat zobowiązań finansowych, zarówno obecnych jak i przyszłych. Dlatego też często po sprawdzeniu w BIKu, dochodzi do odmowy przyznania pożyczki bez banki. Aby trafić do tego spisu, nie trzeba się zadłużać, ponieważ trafiają tam informacje również o kredytach, które zostały zaciągnięte i spłacone. Bank w taki sposób dowiaduje się o tym, jakie kredyty chcieliśmy zaciągnąć i jakie udało nam się dostać. Informacje z BIKu mogą pobierać również inne instytucje niż banki, na przykład przedsiębiorstwa, firmy telekomunikacyjne czy ubezpieczeniowe. Dlatego warto dbać o swoją historię kredytową, aby nie mieć problemu, na przykład z kupnem sprzętu elektronicznego na raty. W innym przypadku można szukać pomocy w firmach pożyczkowych, nie sprawdzających historii kredytowej.

Możesz również polubić…