Jak działa pralnia chemiczna?

Pralnia chemiczna – ta nazwa wielu osobom kojarzy się z praniem, które z ekologią i ludzkim zdrowiem nie ma nic wspólnego. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne pralnie chemiczne to miejsca, w których tkaniny odzyskują swój dawny wygląd, dzięki specjalistycznym środkom piorącym oraz zaawansowanej technologii procesu czyszczenia.

Jak działa pralnia chemiczna? To zaawansowany, złożony proces, który zaczyna się już na etapie segregacji tkanin i materiałów przeznaczonych do prania. Są wśród nich takie, które nie mogą mieć styczności z wodą, która niszczy delikatną strukturę włókien. Wtedy lepiej zaufać profesjonalistom, którzy zaproponują najlepsze z możliwych rozwiązań.

Pranie chemiczne, czyli jakie?

W większości przypadków pranie chemiczne polega na zastosowaniu rozpuszczalnika zamiast zwykłej wody. Cały proces przebiega wewnątrz specjalistycznej maszyny w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni. W tym czasie ubranie poddawane jest intensywnemu działaniu rozpuszczalnika, a następnie płukaniu na sucho.

Doświadczony pracownik pralni wie, jak długo powinien trwać taki proces, by wywabić trudne plamy, a jednocześnie nie uszkodzić delikatnych materiałów. Na koniec prania chemicznego ubranie poddawane jest intensywnemu suszeniu. Jest to jeden z trudniejszych etapów, a sekret udanego prania zależy tu w dużej mierze od zachowania właściwej temperatury.

Pralnia chemiczna w Warszawie

Szybko i sprawnie zlecisz pranie chemiczne w pralniach EBS Warszawa. To innowacyjne pralnie, w których liczy się precyzja i cenny czas klientów. Możesz zlecić ekspresowo pranie na telefon albo przyjedź do wybranego punktu przy Galerii Mokotów, Złotych Tarasach, Galerii Północnej lub wielu innych, które wyszukasz na stronie https://pralniaebs.pl/.

Pranie chemiczne nie ma dla nas tajemnic. Jesteśmy po to, by jak odświeżyć twoją odzież tak szybko, jak to konieczne, przy użyciu wysokiej jakości środków piorących. Z nami zapomnisz o tłustych, nieestetycznych plamach i odzyskasz blask swojej ulubionej sukienki albo tekstyliów.

Możesz również polubić…