Wybór psa – co warto wziąć pod uwagę?

Wybór odpowiedniego psa może być niezwykle trudny. Należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników, a zwłaszcza te, których nie będzie można skorygować w czasie. Co konieczne należy wziąć pod uwagę w przypadku wyboru psa?
Choć tak naprawdę nie stosuje się obecnie podziału ras ze względu na ich potencjalną agresywność, to jednak nadal warto jest uważać. Jednak w sytuacji, gdy pies ma być wprowadzony do domu, gdzie znajdują się lub w najbliższej przyszłości będą znajdować się małe dzieci, należy zwrócić uwagę na charakter konkretnego zwierzęcia.

 
Malutkie pieski są bardzo często polecane jako dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy chce się posiadać zwierzę w bloku. Znane są pod tym względem na przykład maltańczyki, które świetnie sprawdzają się jako tak zwane psy do towarzystwa. Należy jednak uważać w przypadku takich psów jak yorki, które przez lata były hodowane w odmiennych celach.
Bez względu na rasę i wielkość psa warto jest pamiętać, że w przypadku drobnych problemów z zachowaniem psa możliwe jest wprowadzenie tresury pod kontrolą behawiorysty. Nie należy również o wczesnej nauce zachowania już w okresie szczenięcym.

 

Możesz również polubić…