Jak dostać kredyt w banku?

Domowy budżet powinien być prowadzony w taki sposób, aby nie wydawać na bieżąco wszystkich przychodów. Na początku każdego miesiąca warto robić przelew ustalonej kwoty na konto oszczędnościowe. Nawet jeżeli nie będą to duże pieniądze, to taka praktyka pozwoli z czasem zbudować solidną poduszkę finansową na wypadek kłopotów finansowych. W praktyce jednak okazuje się, że bardzo mało osób dba w taki sposób o domowe oszczędności. Najczęściej jest tak, że na bieżąco są wydawane wszelkie przychody, a gdy na koncie osobistym zaczyna brakować środków, to w ruch idą karty kredytowe lub pożyczki konsumenckie. Łatwo stracić panowanie nad własnymi finansami i zadłużyć się ponad miarę. Każdy kredyt powinien być dokładnie przemyślany, można go wziąć jedynie wówczas, gdy będzie się miało pewność, że będzie go z czego spłacić.

Jak starać się o przyznanie kredytu?

Osobom, które jeszcze nigdy nie zaciągały pożyczki w banku może się wydawać, że wystarczy wejść do pierwszej lepszej placówki bankowej i złożyć w niej dyspozycję kredytu. Nie jest to takie proste. O ile jeszcze osoby z dobrą sytuacją finansową raczej nie będą miały problemu z otrzymaniem pożyczki konsumenckiej (nota bene coraz więcej banków daje swoim klientom możliwość zaciągnięcia takiego zobowiązania przez internet), to z kredytem opiewającym na większą kwotę może już być problem. Chcąc zaciągnąć pożyczkę warto skonsultować ten fakt z doradcą finansowym. Gdy ten pozytywnie zaopiniuje taki pomysł i pomoże wybrać najbardziej korzystną ofertę w banku, należy udać się do stosownej placówki i złożyć w niej wniosek kredytowy.

Co powinien zawierać wniosek kredytowy?

We wniosku kredytowym należy zawrzeć wszelkie podstawowe informacje dotyczące zapotrzebowania na kredyt. Chodzi między innymi o to, o jaką kwotę pożyczki się wnioskuje, na ile rat ma być rozłożona jej spłata czy też posiadane zabezpieczenie. Warto także dobrze umotywować powód, z jakiego pragnie się wziąć kredyt, zwłaszcza jeżeli ma to być pożyczka celowa, na przykład na zakup samochodu czy też nieruchomości. Od tego jak zostanie sformułowany wniosek kredytowy i jakie informacje zostaną w nim zawarte w dużej mierze zależy to, czy kredyt zostanie przyznany. W internecie można trafić na przykładowe wnioski kredytowe, dostępne są liczne wzory. Wypełnienie takiego wniosku można skonsultować z doświadczonym analitykiem finansowym. Lepiej posiadać oszczędności niż się zadłużać, jednak są takie sytuacje, w których kredyt bankowy pozostaje jedynym możliwym rozwiązaniem.

 

Możesz również polubić…